Kovea Ocak Kullanımı

Kovea Ocak Kullanım Klavuzu

YARALANMALARI ÖNLEMEK İÇİN, ocağı kullanmadan önce bu kılavuzda belirtilen uyarı ve talimatları okuyun, anlayın ve uygulayın.

Ocağı kullanmaya başlamadan önce her zaman ocak ile tüp arasındaki bağlantıyı kontrol edin ve güvenli olduğundan emin olun.

Bu araç çalışırken oksijen kullanır, kapalı alanlarda, çadırda, araçta ve yalıtılmış alanlarda kullanmayınız. Yangın ya da karbondioksit zehirlenmesi yaralanma ya da ölümle sonuçlanabilir.

Yanma ve havalandırma havası akışını engellemeyin.

Gaz kaçırıp kaçırmadığını ocağı her kullanımdan önce mutlaka kontrol ediniz. Eğer gaz kokusu varsa, gaz kaçtığına dair ses duyuyorsanız ya da sızıntı bulduysanız ocağı kesinlikle kullanmayın. Ocağı tamir için aldığınız yere ya da servisine gönderiniz.

Ocağı kullanırken kafanızı ya da vücudunuzu ocağın seviyesinin altında tutmayın. Kıyafet ve diğer malzemelerinizi tutuşma ihtimaline karşı ocaktan uzakta tutun. Tutuşma aralığı yukarıdan 1,5 m, yanlardan 1 m.

Ocak çalışırken tüp ile bağlantısını kesinlikle kopartmayın. En son kullanım zamanına ve ateş ya da ısı kaynağına yakın bir yerde çalıştırmamaya dikkat ediniz. Eğer yanlışlıkla ocağın mandalını açık bıraktıysanız bulunduğu ortamı havalandırmadan kesinlikle ocağı yakmayınız.

Ocağı kullanırken tüpü her zaman yatay tutunuz.

Tüpü delmeyiniz ya da ateşe atmayınız. Tüpü sıcak suya sokmayınız ya da 49 derece sıcaklım ve üstüne maruz bırakmayınız. Havasız ortamda ya da ocağa bağlı şekilde muhafaza etmeyiniz.

-24 derece altında contalar donabilir ve ateş yüzünden gaz kaçırabilir ya da kırılabilir.

Ocakla birlikte hiçbir rüzgar koruyucu kullanmayın. Bu tüpün patlamasına sebep olabilir.

Ocağın üzerine çok ağır ya da geniş kapasiteli pişirme kabı koymayın. Yatay yüzeyi kullanın.

Bir pişirme kabının altında birden fazla ocak kullanmayın. Başka bir ocağın yakınında veya herhangi bir ısı, yakıt veya ateşleme kaynağının yakınında kullanmayın.

Ocağı açıkken ya da sıcakken asla başından ayrılmayın.

Çocukların kullanmasına kesinlikle izin vermeyin. Gözetim altında kullanmasını sağlayın.

Ocağı bu kılavuzda belirtilen şekiller dışında kullanmayınız. Ocağı değiştirmeyin ya da ona ait olmayan parçalar kullanmayın. Bu kılavuzda belirtilenler dışında üzerinde bir işlem gerçekleştirmeyin.

BU UYARILARI DİKKATE ALMAMANIZ, YANGIN, FİZİKSEL HASAR, CİDDİ YARALANMA ya da ÖLÜME SEBEP OLABİLİR.

Kurmadan Önce:

 1. Ocağın mandalının “-“ de olduğunu kontrol edin.
 2. Ocağın contasının doğru yerde takılı olduğundan ve iyi durumda olduğundan emin olun

Kullanım:

 1. Gaz tüpünü bağlama
  Ocak ayaklarını açın (1) ve gösterildiği şekilde kilitleyin. Gaz tüpünü aşağıdaki güvenlik talimatları doğrultusunda gösterildiği şekilde bağlayın.
 2. Ocak kullanımı
  Valf kolunu (2) ½ ölçüsünde saat yönünü tersine çevirin ve çakmak ile ocağı yakın. Valf kolu yardımı ile ateşin şiddetini ayarlayın.
 3. Gaz tüpünü değiştirme
  Eski tüpü çıkartmadan önce ocağı kapatın ve soğumasını bekleyin. Çıkartmak için tüpü saat yönünün tersine doğru çevirin.
 4. Bakım
  Bakım yapacağınız ve ocağı temizleyeceğiniz zaman dikkatli olun.
  Kullanım sonrası bakım için her zaman bir fırça ile ya da kuru bir bezle temizleyin ve hava alan bir alanda muhafaza edin.
ÇEVİRİ = İZMİR GENÇLERİ DAĞCILIK 

Daha fazla

Sizde Paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter