»

Haz 06

İzgedak Kimdir

İZGEDAK KİMDİR ?

TÜRKİYE-DAĞCILIK-FEDERASYONU-Dağcılık-Fed1-min   1514972_202798656572682_1583196252_n
2012 yılında Hakan ÇAM ve 3 arkadaşı ile başlayan bu serüven önce 2012 yılında dernek statüsüne, 2016 yılında ise Türkiye Dağcılık Federasyon bünyesinde tescillenerek resmi kulüp statüsüne kavuşmuştur. Kulübümüz İzmir Gençlerini en iyi şekilde dağ ve doğa sporları içerisinde yer almalarını sağlayıp, onları fiziksel ve toplumsal olarak eğiterek, doğa sevgisini aşılamak, ülkesine, topluma, yararlı, duyarlı ve sağlıklı sporcular yetiştirerek dağcılık camiamıza ve ülkemize katılmalarını amaç edinmiştir.

            Kurulduğu günden bugüne binlerce İzmirli gencin uğradığı kulübümüz, İzmir’de Dağcılığı en yüksek seviyelere taşımak için elinden geleni yapmaktadır. Bu yolda kış dağcılığı bir adım ileriye taşımak adına her yıl daha fazla yüksek dağ zirvesine çıkıyoruz.
100’e yakın lisanslı sporcuyla birlikte ofisimiz bünyesinde yapay duvar (boulder) tırmanışı, Kaya tırmanışı ve Yüksek dağ faaliyetleri gerçekleştirmektedir. Her yıl Kasım-Mayıs ayları arasında kış faaliyet planımızda her pazar İzmir çevresinde üyelerin ve misafirlerinde katılım sağladığı doğa yürüyüşleri, her ay en az bir şehir dışı yüksek dağ faaliyeti, bahar aylarında aktif olarak kaya tırmanışları, üyelerimize özel her hafta Salı en az bir kez ofiste yapay duvar (boulder) çalışmaları ve teorik dersler, Mayıs-Eylül ayları arasında yaz etkinlik faaliyetlerimizde Kanyon geçişleri, Islak yürüyüşler, İple iniş etkinleri düzenlemekteyiz.
 
            Dağcılık faaliyetlerimizin yanı sıra “Gençler tarihin izinde pedallıyor” sloganıyla 2015 kasımda yollara çıkarak, 2015 yılında tamamlanan Efes-Mimas yolunu bisikletlerimiz ile tamamlama projesini başlatmak bulunmaktayız.
Sizde Paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter