«

»

Eki 10

09 EKİM 2016 – İZGEDAK – YARIKKAYA KANYONU GEÇİŞİ TAMAMLANDI

09 EKİM 2016 – İZGEDAK – YARIKKAYA KANYONU GEÇİŞİ FOTOĞRAFLARI

 

FAALİYET RAPORU 

İzgedak Ailesi olarak 9 Ekim Pazar günü Manisa Yarıkkaya Kanyonu ipli iniş faaliyetimizi başarılı bir şekilde tamamladık. 9 Ekim Pazar sabahı 08.00-08.30 saatleri arasında belirlenen duraklardan üyelerimiz ve sporcularımızın servise binmesi ile yola çıktık. 09.15’te son ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere market alışverişimizi tamamlayıp, 09.30’da kanyon girişine giden yola geldik. 09.40’da patikadan başladığımız zorlu yürüyüşümüz 11.00 civarında kanyon girişinde sonlandı. Burada son hazırlıklarımızı yaparak, 11.15 gibi kanyona girdik. İlk rotamızda iple inişimizi yaptıktan sonra bizi orta büyüklükte sevimli bir yılan karşıladı. İnişlerimiz çok keyifli, neşeli ve bol yardımsever geçti.

Kanyonda ipli ve ipsiz inişler olmak üzere toplamda 27 tane iniş gerçekleştirdik. İpli inişlerimiz de çift ip inişi, yarım kazıkla iniş, pursikli ve pursiksiz iniş ve üstten emniyetli indirme yöntemleri kullanıldı. Kanyondaki son inişimizi 19.30’da tamamlayarak, Yarıkkaya ipli iniş etkinliğimizi kazasız ve başarılı bir şekilde tamamladık. Katılan herkesin birbirine yardımcı olması, olmaya çalışması, bir şey çabalaması bizleri çok mutlu etti. Etkinliğimize katılan, yardımcı olan ve emek veren tüm arkadaşlarımıza teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. İZGEDAK’la kalın.

Kanyon hakkında bilinmesi gerekenler;

– Bahar ve yaz aylarında kanyonda su bulunmamaktadır.

– Boltlu ve perlonlu istasyonlar bulunmaktadır.

Bazı boltlarda mağaracı karabina bulunmaktadır.

Bazı rotalarda ağaçlardan ana istasyon oluşturuyoruz.

– Kanyon geçişi, patika parkuru ve molaları da göz önünde bulundurulursa 6 – 8 saat arasında değişmektedir. Yanınıza yiyecek, içme suyu ve sıcak suyunuzu bu saatlari dikkate alarak hazırlık yapmakta ve yanınıza almanızda fayda var.

– Yanınızda polar veya rüzgarlık tarzında bir üst bulundurmanızda fayda var.

– Kamplı gelecekler için kanyon çıkışında yer alan mağara sektöründe çadır kurulabilir.

Katılımcı sayısı; – 21 kişi

Kullanılan malzemeler;

– 21 adet emniyet kemeri – 21 adet kask – 3 adet tam statik ip – 3 çelik karabina – 23 kilitli karabina – 21 hms karabina – 21 yardımcı ip – 13 adet sekizli plaka – 6 adet atc – 2 adet reverso

Sizde Paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter