«

»

Eki 08

08 EKİM 2017 -DUMANLI DAĞLAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ TAMAMLANDI

08 EKİM 2017 – İZGEDAK – DUMANLI DAĞLAR DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

İzmir Gençleri Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü olarak 2017-2018 faaliyet sezonumuzun ikinci rotasında 08.10.2017 Pazar günü Çukurköy- Dumanlı Dağlarındaydık. Sabah belirlenen duraklardan aldığımız üyelerimiz ve misafir katılımcılarımızla birlikte yol üzerinde güzel bir kahvaltı yaptıktan sonra, 10.00 gibi Çukurköy mevkiinde parkurun başlangıcına geldik. 45 kişilik kalabalık bir grup olduğumuz için hafif ve kısa parkurda yürümek isteyenler ve orta zorlukta ki daha uzun parkurda zirveye doğru yürümek isteyenler olarak 2 gruba ayrıldık.
 
Hızlı grubumuz 12.40 civarında Dumanlı dağlar zirvesine ulaşmış olup normal tempodaki diğer grubumuz ise aynı saatte öğle yemeği ve dinlenme için organize ettiğimiz yere ulaştı. Bu grubumuzdan da zirveyi görmek isteyen arkadaşlarımız zirveye gelirken, diğerleri dinlenmeye başladı. Zirvenin muhteşem dumanlı görüntüsünde bol bol fotoraf çekildikten sonra öğle yemeği için bizi bekleyen diğer arkadaşlarımızın yanına gidip orada 1.5 saate yakın mola verdik. Burada hem dinlenip hem yemeklerimizi paylaşarak keyifli bir zaman geçirdik.
 
Su görmenin bize her zaman huzur vermesinden dolayı yürüyüşümüze dönüş yolunda Çal gölüne uğrayarak devam ettik. Oranın huzurlu ve sakin görüntüsüne hayran kalarak rotamızın başlangıcı olan Çukurköye geri döndük. Tabiki de köy kahvesi çayını demlemiş bizi beklediği için hem çaylarımız içip dinlenirken hem de faaliyetimiz burada keyifle bitirmiş olduk.
 
PARKUR HARİTASI VE DETAYLARI
Rota Uzunluğu = 10,52 km
Toplam Yokuş Çıkış = 524 Metre 
Toplam Yokuş İniş = 420 Metre
Yükseklik Max = 1099 Metre
Yükseklik Min = 629 Metre
Katılımcı Sayı = 45
Faaliyetimize katılan tüm üye ve misafirlerimize teşekkür ederiz.
 
Önümüzdeki etkinliklerimizde de sizleri görmekten memnunluk duyarız.
 
Görüşmek üzere.

FAALİYET FOTOĞRAFLARI

Sizde Paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter