«

»

Mar 06

04-05 MART 2017 – KAYNAKLAR KAYA TIRMANIŞ EĞİTİM KAMPI TAMAMLANDI

04-05 MART 2017 – KAYNAKLAR KAYA TIRMANIŞ EĞİTİM KAMPI TAMAMLANDI

İzmir Gençleri Dağcılık olarak bu hafta sonu Kaynaklar kaya tırmanış ve iple iniş eğitimindeydik. 04 mart cumartesi günü sabah saatlerinde araçlarla kaynaklar köyüne gelip, oradan da kamp alanına geçerek çadırlarımızı kurduk. Buradan tırmanış için gerekli malzemelerimizi alarak rotalara doğru hareket ettik.

Burada,Yılan,Moby Dick,Kuru,Kırkayak,Harlem, Sıçanköy,sihirli,rotalarını lider ve top rope deneyerek tırmanışlarımıza devam ettik. 17.00 gibi kamp alanına dönerek küçük bir ateş yakıp, akşam yemeği için odun közünde sucuk ekmek yapıp, keyifle yedik. Cumartesi akşamda kampımıza katılacak arkadaşlarımızında gelmesiyle birlikte tüm çadırlar kuruldu ve yeterli düzeyde bir ateş yakılarak ateşin etrafında oturuldu. Güzel bir hava ve gökyüzünün altında birde ateş eşliğinde keyifli sohbet yapıldı.

Oldukça keyifli zaman geçiren ekibimiz çokta fazla geç olmadan uyku için çadırlarına çekildi. Sabah 07.00’de kalkan ekibimiz, köyde kısa bir kahvaltının ardından kamp alanına gelindi ve burada 3 ekibe ayrılarak, gerekli malzemeleride alarak rotalara hareket edildi. 1. ekibimiz ağıl sektörüne, 2. ekibimiz mağara sektörüne, 3. ekibimiz ise geleneksel tırmanış malzemelerini kullanarak ana istasyonlar oluşturarak iniş eğitimlerine başladılar. İniş eğitimlerini tamamlayan sporcularımız tırmanış için ağıl sektörine doğru geçmeye başladılar. Ağıl ve mağara sektörlerinde lider ve top rope tırmanışların ardından 16.00 gibi malzemelerimizi toplayarak dere kenarına inerek buz gibi suda ayaklarımızı, ellerimizi, yüzümüzü yıkayarak kendimize geldik. Devamında kamp alanına gelip çadırlarımızı toplamamızın ardından köye doğru hareket ettik.

Köyde kısa bir dinlenme ve yemek molasının ardından, araçlamızza binerek evlerimize doğru yola çıkarak faaliyetimizi soeunsuz ve başarılı bir şekilde tamamladık. Eğitim kampımıza katılan, emek veren tüm sporcu arkadaşlarımıza teşekkür ederiz. Bir sonraki etkinlikte görüşmek üzere

04-05 MART 2017 – KAYNAKLAR KAYA TIRMANIŞ EĞİTİM KAMPI FOTOĞRAFLARI
Sizde Paylaşın...Share on Facebook
Facebook
Tweet about this on Twitter
Twitter